Alüminyum Jaluzi Perde Kullanma Talimatı

Jaluzi perdeyi monte etmeden önce, montaj kelepçelerini duvara mı yada tavana mı monte edileceğini belirleyiniz. Montaj kelepçeleri tavan ve duvar montajı için tek modeldir. İki kelepçe arasındaki mesafe 80 cm. geçmemelidir. Jaluzi perdenin üst rayını kelepçenin içine yerleştirip montaj kelepçesini kilitleyiniz. Daha sonra çevirme çubuğunu takınız. Hareketli, eğimli pencere ve kapılar için kenar kılavuz rehberi kullanınız. Bu uygulama çerçeve içi ve ön yüz montajları için kullanılır.

Duvardan montaj yapıldığında jaluzi perdenin kapı ve pencerelerin açma kapama kollarına değmemesi için, doğramadan uzaklaştırma amacı ile uzatma ayakları kullanılır. Uzatma ayakları arasındaki mesafe 80 cm yi geçmemelidir. Jaluzi perdeyi kaldırırken ve indirirken şeritlerin yere paralel olmasına dikkat ediniz. Kaldırmak için çekme ipini perdeyi istenilen yüksekliğe çıkana kadar çekiniz. İndirmek için kilit mekanizması serbest kalacak kadar çekme ipini çaprazlamasına hafifçe çekip sonra serbest bırakınız.

Çevirme çubuğu ile açma-kapama hareketi yerine getirilir. Pencere açık halde aşırı rüzgarlı havalarda jaluzi kanatları çekilmiş ve kapalı durumunda tutulmalıdır. Taşınma ve yer değiştirme sırasında jaluzi kanatları tam kapalı durumunda tutulmalıdır. Jaluzinin temizliği sık sık yapılmalıdır , kuru veya az nemli bez veya jaluzi temizlik fırçası kullanılmalıdır. Her türlü temizlik sırasında kanatların kırılmaması ve zarar görmemesi için sert ve aşırı hareketlerden kaçınılmalıdır.Elektrik süpürgesi ile temizlik yapılmamalıdır.

 

 

 

 

 

 

@PerwayPerde

No tweets found.

Sosyal Medya

1416950764 twitter circle-32

Hakkımızda

Perway, 1996 yılında kurulduğu günden bugüne kadar, ürettiği ürünlerle sektörde öncü olan firmamız her zaman daha iyi ve daha kaliteli ürünler üretmek için AR-GE çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Ürün çeşidi, estetik ve kaliteye verdiği önemle geleceğe emin adımlarla ilerleyen Perway, Devamı...

İletişim

  • Seyrantepe Mah. Çağdaş Sok. No: 16/A-B Seyrantepe - İstanbul
  • +90 (212) 324 24 14
  • +90 (212) 284 25 79