Plise Perde Kullanma Talimatı

Plise ve düet perdelerin üst mekanizma ve etek bitiminde 25 mm genişliğinde profiller kullanıldığından, plise veya düet perdeler hemen hemen her pencereye monte edilebilir. Alt ray serbest bırakılabilir, ya da tercihe göre gerici sistem ile sabitlenebilir. Plise ve düet perde yapı itibariyle birbirine benzer perdeler olduğu için montajları aynıdır. Her iki perdenin de montajında aynı tip klips ayaklar kullanılır. Bu ayaklar öncelikle, perde genişliğine göre belli aralıklarla tavana monte edilir. Perdenin aşağı yukarı hareketinde herhangi bir yere çarpmaması için yeterli mesafeden pencere önüne takılmalıdır. Takılan klips ayaklara perde geçirilir.

Perdelerin duvara montajında özel duvar ayağı kullanılır. Uzatma ayaklı montajlar bu perdelerde görüntü ve kullanım açısından pek uygun değildir. Pencere doğramaları üzerine aynı tip ayaklarla montajı yapılabilir. Plise ve düet perdeler sorun olan her türlü pencerede tam çözüm sunar. Düet perde, plise perdeye göre daha örtücüdür. Bunun nedeni, perdeyi taşıyan ip deliklerinin iki kat olan perde kumaşı arasından geçmesidir. Plise perde tek kattan oluştuğu için, üzerinde yer alan taşıyıcı iplere ait delikler bir miktar ışığı geçirir.

Plise perdeler birçok mekanizmalı perdeye göre uygulama zorluğu olan yerlerde tercih edilebilir. Perdenin toplanmış yüksekliğinin çok az olması ve hafifliği, yere kadar cam olan büyük cepheli alanlarda rahat kullanım sağlar. Plise perdeler yıkanabilir özelliğe sahiptir. Tüm perde yerinden sökülerek 30 derecedeki ılık sabunlu su dolu küvete sokularak temizlenebilir. Konu çatı pencereleri olduğunda genellikle eksenel ya da açılı pencere doğramalarına uygulanabilecek perdeler talep edilir. Bunun çözümü ise plise veya düet perdedir. Gerici sistem sayesinde perdelerin kullanımı çok kolaydır ve istenilen her pozisyonda durabilir. Birçok seçenekten birini seçebilirsiniz. Özellikle çatı pencerelerinde ışığı yumuşatmak bir ihtiyaçtır. Geniş ve ihtiyaca yönelik kumaş koleksiyonu sayesinde, plise ve düet perdeler istenilen loşluk veya karartmaya yardımcı olur.

@PerwayPerde

No tweets found.

Sosyal Medya

1416950764 twitter circle-32

Hakkımızda

Perway, 1996 yılında kurulduğu günden bugüne kadar, ürettiği ürünlerle sektörde öncü olan firmamız her zaman daha iyi ve daha kaliteli ürünler üretmek için AR-GE çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Ürün çeşidi, estetik ve kaliteye verdiği önemle geleceğe emin adımlarla ilerleyen Perway, Devamı...

İletişim

  • Seyrantepe Mah. Çağdaş Sok. No: 16/A-B Seyrantepe - İstanbul
  • +90 (212) 324 24 14
  • +90 (212) 284 25 79